Thiele maja – Ackermanni esimene kodu

Elert Thiele maja Tallinnas Olevimägi 4, kuhu Ackermann jäi pärast meistri surma ja tema lesega abiellumist elama umbes 1678. aastani.

Varsti pärast Tallinna saabumist asus Ackermann elama tsunftimeister Elert Thiele lese Anna Martensi juurde ja sai oma kasutusse hiljuti surnud puunikerdaja-tislermeistri Elert Thiele hästi sisutatud töökoja. Maja asus Olevimäel (Olevimägi 4) ja oli Thiele valdusesse tulnud kaasavarana puunikerdaja Lüdert Heissmanni tütre Mariaga abiellumise järel. Heissmann oli maja ostnud 1652. aastal Hinrich Lantingu pärijatelt, oli osa ostusummat võlgu jäänud, millest sai alguse aastaid kestev tüli.

Pärast Thiele surma elasid majas kaks last Thiele esimesest abielust ja tema teine naine Anna Martens koos äsja sündinud beebiga, kes peagi suri. Veel enne aasta möödumist Thiele surmast, aprillis 1675. aastal abiellus lesk Christian Ackermanniga, olles ise juba neljandat kuud lapseootel. Koos maja ja töökojaga päris Ackermann ka Thiele ning samuti Heissmanni võlad, mistõttu ta kauaks sellesse majja elama ei jäänud, vaid oli sunnitud 1679. aastal maja maha müüma ja Tallinnast välja Toompeale kolima.

Maja ostis sadamavaht ja prantsuse keele õpetaja Peter Claudius de Champs, tema surma ja keeruliste sõjaaegade (Põhjasõda) järel asustasid maja ja seal oleva töökoja taas tislerid ja puutöömeistrid.

5 aastat ago